Co lepsze sok, czy smoothie?
15 listopada 2020
Owoc Granatu – Rubinowe kuleczki mają super moc!
21 listopada 2020

Kiedy Hashimoto może być przeciwwskazaniem do zabiegu typu Hi Tech?

Hashimoto przeciwwskazaniem do zabiegów HiTech?

Kosmetologia jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Praktycznie co roku pojawiają się nowe zabiegi, urządzenia wybiegając naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszych kobiet oraz mężczyzn.

Tutaj w naszym przypadku pojawia się pytanie czy moje Hashimoto jest przeciwwskazaniem do danego zabiegu? Oczywiście osoba wykonująca go powinna być odpowiednio przygotowana i wraz z Tobą podjąć ostateczną decyzję.
Jednak wiem, że często dostajecie tylko kartę z przeciwwskazaniami i same uzupełniacie odpowiedzi na te wszystkie pytania. 

Więc jeżeli chciałabyś wiedzieć co nieco na ten temat to dużym skrócie opiszę Wam zabiegi i fakty dotyczące przeciwwskazań do tych zabiegów.

 • PEELING KAWITACYJNY– to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych.
  Wykorzystuje wiązkę fali ultradźwiękowej, która rozpraszając się w środowisku wodnym (w cieczy), wypycha zanieczyszczenia z warstwy rogowej oraz złuszcza martwe komórki (korneocyty). 
  Hashimoto NIE jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu– z uwzględnieniem pominięcia centralnej części szyi, gdzie znajduje się tarczyca.
 • RF– czyli FALA RADIOWA– Wykorzystywana do pobudzenia fibroblastów oraz napięcia włókien kolagenowych. Wykorzystywana jest w zabiegach anty age, liftingująco- ujędrniających. W zależności od rodzaju urządzenia, bo jest ich wiele fala może oddziaływać miejscowo lub w połączeniu z elektrodą bierną. Generalnie falą radiową oddziałuje się elektrodą czynną, czyli tą która jest przykładana już do miejsca zabiegowego – np. twarz. Tutaj również sam zabieg NIE jest przeciwwskazany przy Hashimoto, nie można jednak oddziaływać w obrębie tarczycy.Czyli jeżeli masz ewidentnie problem z jakością skóry na szyi i tutaj chciałaś go wykonać – to nie jest to odpowiedni zabieg dla Ciebie. 
 • MIKROPRĄDYnp. LOTTA – kolejna metoda gdzie wykonuje się zabieg przy użyciu urządzenia emitującego falę.
  W tym przypadku to mikroprądy. Tu podobnie zasada oddziaływania w obrębie twarzy i dekoltu bezpieczna,
  uwaga przy szyi.
 • HIFU– czyli fala ultradźwiękowa o bardzo wysokiej energii – Zabieg typowo liftingujący. To aktualnie bardzo popularny zabieg z zakresu kosmetologii i medycyny estetyczej, ukierunkowany na głębokie oddziaływanie na tkanki.
  Powoduje on wewnętrze poparzenie tkanki tak aby doprowadzić do remodelowania tej tkanki. Dochodzi do napięcia włókien kolagenowych (skurczenia ich pod wpływem temperatury), pobudzenia fibroblastów poprzez wywołanie stanu zapalnego. Czyli tkanki dostają sygnał, że są uszkodzone i mają się naprawić. Ponieważ cały proces zachodzi
  w głębszych partiach w zależności od miejsca zabiegowego, zewnętrznie nie widzimy podrażnienia skóry.
  Może lekkie zaróżowienie, nic poza tym. Tu podkreślę, że na ten rodzaj zabiegu warto wybrać się do renomowanego salonu. Ponieważ jest to bardzo intensywny zabieg, który wykonywany przez niedoświadczonego operatora może być niebezpieczny. Hashimoto NIE jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu. Zwróciłabym tylko uwagę na Twój aktualny stan, czy Hashimoto jest uregulowane? Dlaczego? Ponieważ zabieg ten powoduje głęboki stan zapalny, a nieunormowana tarczyca nie będzie sprzyjać regeneracji. Czyli zabieg w takim przypadku może być
  u Ciebie dużo mniej skuteczny i niestety dodatkowo wprowadza inne ognisko stanu zapalnego. Czyli nie odradzam całkowicie tego zabiegu, ale zwracam uwagę na sens jego wykonywania. Tutaj również pomijamy całkowicie okolicę szyi!
 • FRAXEL – czyli LASER FRAKCYJNY – również bardzo popularny zabieg. Wiązka fali laserowej powoduje mikrouszkodzenia w skórze. Co powoduje stan zapalny i fibroblasty dostają sygnał, że mają się zabrać do pracy
  i odbudować uszkodzenia. W przypadku tego zabiegu również patrzymy na nasz aktualny stan. Czy jesteśmy w miarę unormowane. Ponieważ znowu chcąc wykonać taki zabieg wprowadzasz „dodatkowy” stan zapalny. Czyli możesz spokojnie wykonać taki zabieg mając Hashimoto tylko warto wcześniej upewnić się, że jesteś w stanie uzyskać oczekiwane efekty dzięki dobrym wynikom tarczycyJ
 • DEPILACJA LASEROWA – to zabieg, który pozwala nam pozbyć się niechcianego owłosienia. Czyli wiązka laserowa oddziałuje na melaninę, powoduje denaturację tego białka. Czyli trwałego uszkodzenia mieszka włosowego, w którym właśnie znajduje się więcej lub mniej melaniny (w zależności od koloru włosów). Leczone Hashimoto NIE jest przeciwwskazaniem do tego zabiegu, ale tutaj również sprawdź czy hormony są w normie. Ponieważ nieunormowany poziom hormonów może mieć wpływ na skutki uboczne, zaburzenia na poziomie hormonalnym mogą spowodować powstanie przebarwienia po takim zabiegu lub nawet poparzenia. 
 • KRIOLIPOLIZA –piszę o tym zabiegu również ze względu na jego dużą popularność. To zabieg ukierunkowany do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Przy Hashimoto i nie tylko, zalecam jednak łączenie zabiegów na ciało ze zmianą
  w stylu życia. Bardzo często przychodząc na zabiegi na ciało, które mają walczyć z nadmiarem kilogramów, wcale nie macie świadomości, że jak nie zmieni się sposobu odżywiania, nie zacznie się ruszać to nie tylko efekty zabiegów będą słabe, ale także bardzo krótkotrwałe. Hashimoto NIE jest przeciwwskazaniem do tego zabiegu.
 • ENDERMOLOGIA –zabieg znany nam od wielu lat. Nie wykorzystuje żadnej wiązki fali. Oddziałuje poprzez endomasaż, czyli głęboki masaż. Świetnie się sprawdza w modelowaniu sylwetki oraz walce z nadmiarem wody w organizmie. Dzięki działaniu drenującemu, można wpłynąć na układ limfatyczny i zmniejszyć, a nawet zniwelować obrzęki. Hashimoto nie jest przeciwwskazaniem. Jednak nie polecam robić badań w czasie trwania serii zabiegowej lub zaraz po jej zakończeniu. Poprzez silne pobudzenie układu limfatycznego może dojść do lekkiego „zakłamania” wyników.
  Dobrze jest odczekać ok 2 tygodnie od zakończonej serii zabiegów. 
 • LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK – ponieważ to częsty problem, powiązany również ze stanem żołądka, o czym już pisałam. Jednak nawet jak „naprawimy” żołądek, to nieestetyczne popękane naczynka pozostają na skórze.
  O metodach zamykania naczynek pisałam tu
  https://hashimotki.com/plytko-unaczyniona-skora-skutecznosc-terapii-kosmetologicznych/
  Nie musisz się obawiać, spokojnie możesz wykonać taki zabieg. Leczone Hashimoto NIE jest przeciwwskazaniem do tego zabiegu.

Zwracam Wam tu szczególną uwagę na to, że wiele zabiegów może po prostu nie przynieść pożądanego efektu przy nieuregulowanym Hashimoto. Co wynika z tego, że przy tej chorobie komórki wolniej się dzielą, czyli zabiegi pobudzające np. pracę fibroblastów mogą przynieść słabsze efekty. Stan zapalny, mniejszy lub większy ma znaczenie w skuteczności
i doborze zabiegów. 

Dlatego zanim wybierzesz się na wizytę z myślą o zabiegu :

 • zbadaj poziom przeciwciał, TSH, fT3
 • poziom witaminy D3
 • poziom żelaza
 • morfologię

Kiedy tutaj wszystko jest w miarę w normie, tak wiem przeciwciała zawsze będą podwyższone, ale pytanie jak bardzo są podwyższone? Wtedy dopiero działaj wraz z doświadczonym kosmetologiem, kosmetyczką – którzy będą mieli wiedzę
w tym temacie na tyle, aby skutecznie pokierować Twoim planem zabiegowym. Tylko wtedy możesz uzyskać naprawdę świetne efekty 🙂 Czyli zawsze kieruj się zasadą : Najpierw unormowanie wyników -> później zabiegi typu hi tech 🙂
To właśnie determinuje fakt czy można dany zabieg wykonać i czy jego wykonanie przyniesie oczekiwane efekty.
Na zabiegi oparte na masażu i białej kosmetyce możesz się wybrać zawsze 🙂

Masz pytania napisz do mnie 🙂

Jesteś z Wrocławia lub okolic? Zapraszam na indywidualną konsultacje.

INSTYTUT URODY BEAUTY DERM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *