FIGI – pyszne i zdrowe
12 sierpnia 2021
Plamy, przebarwienia, melasma – zmora Hashimotek i nie tylko…
19 grudnia 2021

Wybierasz się na zabieg kosmetyczny?

A może najpierw wybierz się na badanie krwi?

Chcąc poprawić wygląd skóry decydujesz się na wizytę w gabinecie kosmetycznym. Sprawdzasz jaki zabieg jest teraz popularny i wybrać dla siebie. Teoretycznie to zupełnie normalna kolej rzeczy, jednak kiedy głębiej przyjrzymy się temu co ma największy wpływ na wygląd naszej skóry okazuje się, że powinnaś najpierw przyjrzeć się : wynikom badań krwi – które pokażą stan organizmu.

To główne czynniki wpływające na wygląd Twojej skóry. Chorując na Hashimoto szczególnie istotne jest wykonanie badań krwi. Dlaczego? Ponieważ wiele zabiegów kosmetycznych/kosmetologicznych lub z zakresu medycyny estetycznej ma ogromne znaczenie przy chorobie autoimmunologicznej. 

Co to znaczy? zabieg typu :

  • mezoterapia mikroigłowa 
  • mezoterapia igłowa
  • zabieg laserowy
  • zabiegi z użyciem fali radiowej/ultradźwiękowej – potocznie RF lub HIFU
  • zastosowanie kwasów – złuszczania

Każdy z tych zabiegów powoduje stan zapalny – co jest świadomym efektem zabiegu w celu uzyskania konkretnego efektu. Jednak kiedy masz aktualnie wysoki poziom przeciwciał i homocysteiny, wywoływanie kolejnego stanu zapalnego nie pomoże Ci poprawić wyglądu skóry. Efekt może być wręcz przeciwny, skala negatywnego wpływu jest silnie powiązana ze stanem Twojego zdrowia.

Moje klientki są przyzwyczajone do tego, że zalecam im wykonanie badań kontrolnych. Dotyczy to większości moich klientek, ponieważ nie tylko Hashimotki powinny je wykonywać regularnie. 

Więc czy można określić jakie badania powinno się wykonać, aby terapie kosmetyczne miały sens, a wydane przez Was pieniądze na nie, nie zostały zwyczajnie zmarnowane?

Tak, podam Wam 3 zestawy badań, które ja polecam wykonać w zależności od stanu zdrowia mojej klientki :

Zestaw badań przy HASHIMOTO/NIEDOCZYNNOŚCI LUB NADCZYNNOŚCI TARCZYCY:

morfologiawit. D
glukozaTSH
żelazofT3
ferrytynafT4
wit. B12przeciwciała Anty TPO
kwas foliowyhomocysteina
magnezCRP
potasASPAT
sódALAT
wapńkreatynina
selenmocznik
cynk 

Zestaw badań dla KOBIET z PCO/ENDOMETRIOZĄ/ZABURZENIAMI MIESIĄCZKOWANIA/TRĄDZIKIEM:

morfologiawit. D
glukozaTSH
żelazofT4
ferrytynahomocysteina
wit. B12CRP
kwas foliowyestradiol
magnezprogesteron
potastestosteron
sódprolaktyna
wapńASPAT
selenALAT
cynk 

Zestaw badań dla KOBIET – „zdrowych” :

morfologiawit. D
glukozaTSH
żelazofT4
ferrytynaPrzeciwciała Anty TPO
wit. B12CRP
kwas foliowyhomocysteina
magnezASPAT
potasALAT
sódkreatynina
wapńmocznik
selen 
cynk 

Zapewne patrząc na listę badań myślisz sobie, a po co to? Czy Pani w ogóle zrozumie wyniki takich badań? Oczywiście ja mogę odpowiedzieć wyłącznie za siebie. Tak, wykwalifikowany kosmetolog, który interesuje się swoją pracą, dokształca się cały czas i naprawdę chce pomóc swoim klientkom będzie wiedział jak odczytać wyniki. Co więcej będzie wiedział kiedy powinien skierować Cię do lekarza. Mi często zdarzało się spotkać z wielkim zaskoczeniem u moich nowych klientek, kiedy kierowałam je najpierw na badania, a później  czasami do konkretnego specjalisty – lekarza.

Czasami słyszałam „o jej, to będzie pewnie dużo kosztowało” – tak – niestety wykonując te badania prywatnie będziesz musiała poświęcić pewną sumę pieniędzy. Jednak pomyśl, że to plus minus około tyle ile wydałabyś wpadając do galerii na zakupy, a może nawet mniej 😉  Uwierz mi, że kolejne buty czy sukienka nie są tak ważne jak Twoje zdrowie, a kiedy będziesz zdrowa to zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym będą przynosiły rezultaty. Ja preferuję holistyczne działanie, czyli  takie które będzie dawało wymierne efekty na długi okres czasu. Stymulację Twojej skóry, a nie tylko podanie jej gotowych substancji. Dzięki takiemu działaniu Twoje ciało będzie zdrowe, a skóra zdecydowanie dłużej młoda. Kolejnym istotnym czynnikiem będzie to jak się na co dzień odżywiasz, ale o tym napiszę już w osobnym artykule.

Jeżeli macie pytania piszcie śmiało 😉 Postaram się każdej z Was odpowiedzieć.

Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, zapraszam na indywidualną konsultację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *