Płytko unaczyniona skóra – skuteczność terapii kosmetologicznych
11 października 2020
Sucha skóra? – 90 dniowy plan wzmacniający – czyli holistyczne podejście do tematu
16 października 2020

Manicure hybrydowy przy słabych paznokciach?

Już od dłuższego czasu manicure hybrydowy króluje pośród najczęściej wybieranej stylizacji paznokci.
Nasze słabsze i bardziej łamliwe paznokcie sprawiają, że mamy wątpliwości co do tego, czy ten wybór akurat dla nas jest dobry. Nie bez powodu obawiamy się pogorszenia stanu płytki paznokciowej. Nie oszukujmy się, kiedy nakładamy na osłabiony paznokieć „coś” co sprawia, że nie ma on dostępu do tlenu (bo nawet jak mówią marketingowcy, że mają to nie łudź się), a przy ściąganiu kontakt z pochodnymi acetonu wysusza paznokieć – to nie będzie to zabieg wzmacniający płytkę. Jednak okazuje się, że nawet w naszym przypadku sytuacja jest bardzo indywidualna. Dlaczego? Ponieważ okazuje się, że nie każdej Hashimotce pogarsza się jakość płytki nawet po regularnym nakładaniu lakieru hybrydowego. Ja osobiście niestety należę do tej grupy osób, której ta forma stylizacji paznokci osłabia je i zwiększa suchość płytki. Mimo stosowania najlepszej jakości hybryd dostępnych na rynku. Dlatego muszę zawsze zrobić przerwę po kilku (max 3) aplikacjach.
Tak, aby dać czas na regenerację płytki. Jeżeli masz tak jak ja, to zalecam zrobić regularne przerwy – jak długie? To zależy ile czasu potrzebują Twoje paznokcie do odbudowy. W czasie tej przerwy możesz zastosować manicure japoński, który dzięki wykorzystaniu glinek przyspieszy wzmacnianie paznokci. Także, suche i łamliwe paznokcie nie są całkiem zdyskwalifikowane, tylko musisz pamiętać o regularnych przerwach. Ja hybrydę nakładam sobie tylko w okresie wakacji lub przy większej okazji, więc dla mnie nie jest to problem. Jestem zwolenniczką naturalnego wyglądu dłoni na co dzień, nie tylko w związku z higieną w mojej pracy, ale zgodnie ze mną samą. Preferuję zadbane i naturalne paznokcie w życiu codziennym. Wiem, że wiele z Was w związku z pracą czy zwyczajnie woli mieć zawsze pomalowane paznokcie.
Wtedy w przypadku reakcji płytki w postaci przesuszenia, wystarczy co jakiś czas robić przerwę i w jej czasie stosować zabiegi odbudowujące. Również w takim przypadku zadbaj o suplementację np. w postaci krzemu organicznego, siarki organicznej, skrzypu polnego, pokrzywy. Akurat aktualnie na rynku suplementów tego typu nie brakuje. Wybieraj te najbardziej naturalne, jak to możliwe.  

Umawiając się też na manicure hybrydowy zwróć uwagę, na to czy lakier hybrydowy jest dobrej jakości. Wiem, że patrząc na wytrzymałość może i lepiej jak lakier się bardzo mocno trzyma. Czyli trzeba wcześniej spiłować nieco lakier zanim się będzie go ściągać, ale dla Twoich paznokci lepsze będą te lakiery, których nie ma potrzeby spiłowywać. Będą nieco mniej agresywne dla płytki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *