Czy moje dziecko też będzie miało Hashimoto?
2 października 2020
Czy Hashimoto jest uleczalne?
3 października 2020

Beta karoten – jako tarcza przed nadwrażliwością na promieniowanie UV

Ponieważ często zdarza się u nas nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. Skóra robi się czerwona, podrażniona, albo pojawia się wysypka. Nie będę tutaj poruszać tematu przyczyn tej nadwrażliwości, chciałabym się skupić na tym co może szybko Ci pomóc. Tu i teraz, a jak będziesz stopniowo wdrażać w swoje życie dobre zmiany, między innymi naprawiając swój układ pokarmowy – bardzo ogólnie mówiąc. To stopniowo, ta nadwrażliwość będzie się zmniejszać i będziesz mogła uzyskać komfort przebywając na słońcu 🙂

Jak zatem naturalnie sobie pomóc? Odpowiedzią jest BETA KAROTEN, czyli pro witamina A. Ma ona niezwykłą moc ochronną dla komórek, ale również dla komórek skóry. Naturalnie, czyli w pożywieniu było by idealnie, ale zazwyczaj takie przygotowanie wymaga nieco więcej czasu. Dlatego w tym przypadku polecam suplementację, tak ok 2-3 miesiące przed zwiększonym nasłonecznieniem czyli ok lutego/marca. Możesz zakupić suplement zawierający od razu witaminę E, która wspomoże przygotowanie skóry do lata.

Przy wyborze suplementu zwróć uwagę na obecność lecytyny sojowej, oleju sojowego!Pamiętaj tych składników unikamy! 

UWAGA – jeżeli planujesz zajść w ciążę, to pamiętaj, że duże dawki witaminy A są NIE WSKAZANE!Podkreślam to zawsze, że w takiej sytuacji nie powinnaś sama decydować o suplementacji tylko konsultuj to z lekarzem prowadzącym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *